AGROKOMPLEX 2014

       Vážení pestovatelia cesnaku, ako sme avizovali zúčastnili sme sa na výstave Agrokomplex 2014. Bol  to už 41. ročník a pre nás 1. ročník. Na výstave sa zúčastnilo 450 vystavovateľov a 396 predajcov. S ponukou certifikovaného sadbového cesnaku sme boli jediný. Pre dobrú úrodu treba zdravú sadbu a nezamorenú pôdu. 
        
         Na výstavu Agrokomplex nám pán Ing. Kozák poskytol 11 odrôd sadbového cesnaku: ANTON, BJETIN, JAPO II, JOVAN,HAVRAN, LUKAN, MATIN, STANIK, VEKAN a dve novinky nepaličiak ZÁHORSKÝ II a paličiak LAN, ktoré sa na výstave hneď vypredali. Záujemcom sme ponúkli aj ochutnávku cesnaku, ktorá ich presvedčila o tom, že cesnak môže byť ostrejší, šťavnatejší, jemnejší. Sami sa presvedčili, že cesnak sa od cesnaku líši. Niektorým po ochutnávke vyhŕkli slzy z očí, keď zistili jeho „silu“.
 
       V našom stánku boli v ponuke jarné a jesenné odrody, paličiaky i nepaličiaky. Pestovatelia cesnaku mali možnosť vybrať si aj podľa druhu sfarbenia, tvaru cibúľ, ale i podľa chuti. Na prvý deň výstavy prišiel šľachtiteľ pán Ing. Kozák, ktorý mal mať o 10:00 hod. odbornú prednášku o pestovaní a šľachtení cesnaku. Pre nepriaznivú zhodu okolností sa  žiaľ jeho prednáška neuskutočnila, a tak sa so svojimi bohatými skúsenosťami podelil s pestovateľmi pri našom predajnom stánku.
         
          Náš stánok navštívila i pani redaktorka Gálová z Roľníckych novín a urobila rozhovor s pánom  Ing. Kozákom. (rozhovor je v RN č. 40 ). Záujem o Ing. Kozáka prejavil i šéfredaktor novín „Doma v záhrade“a článok s rozhovorom je uverejnený v októbrovom čísle. 
        
           Potešil nás záujem pestovateľov ale i čitateľov, ktorý sa o odrodách dozvedeli z našej stránky www.k-cesnak.sk ale i z časopisu Záhradkár č. 9. Všetkým ďakujem za návštevu v našom stánku, želáme bohatú zdravú úrodu.Tešíme sa na budúcu výstavu Agrokomplex a dúfame, že sa opäť stretneme.